פילץ ממליץ

"אחרי החגים", זה עכשיו!

אני אוהב לבשל. בכל עונה ובכל שעה. גם כשאני עייף. בדרך כלל אני מבשל בלי לתכנן, בלי לדעת מה באמת ייצא בסוף. האוכל שמוגש לשולחן הוא שקלול של שלושה גורמים מרכזיים: מה ראיתי אצל הירקן (או הקצב או מוכר הדגים), מה רץ אצלי בראש ומה ביקשו ממני בני הבית.
כי הרי בסופו של דבר אנחנו מבשלים בשביל מי שאנחנו אוהבים. הרבה אנשים רואים בבישול היום - יומי מטלה, והאמת שאצל רובנו הוא פחות יצירתי ויותר פונקציונאלי. לרוב גם לא כולם אוכלים יחד ולכן הוא הרבה פעמים מותאם אישית. כדי לעמוד במשימה בהצלחה, כדאי לנקוט בש
כלל מספר 1 - דואגים שתהיה במקרר "מקפצה" להכנת ארוחה. כשמבשלים חומרי גלם בסיסיים, מבשלים קצת יותר ממה שצריך. למשל אורז מבושל, ממנו תוכלו להכין אורז מוקפץ לילדה שאוהבת אסיאתי או פסטה בשביל לארגן סלט פסטה לעבודה או מאפה פסטה ליום המחרת.

כלל מספר 2 - מפרידים בין המנה העיקרית לתוספת, כך שלכל אחת מהן תהיה בעלת טעם עצמאי וגם תישמר מבחינת המרקם שלה. למשל תבשיל בשר בנפרד מהאורז או תפוחי האדמה. אותם מבשלים בתבשיל בשלב החימום.

כלל מספר 3 - זה נכון שאת הצ'ילי קון קרנה הכנו מראש (והוא בדרך כלל טעים יותר למחרת) אבל את הטאצ' האחרון הרענן: עשבי תיבול טריים, שום כתוש, צ'ילי קצוץ או קליפת לימון מגוררת - מוסיפים לפני ההגשה. טעמים בעלי ארומה מעין אלה מקפיצים החוצה את טעמי התבשיל ומוסיפים לו נופך טרי ורענן.

רוצים לקבל עוד רעיונות חדשים לבישול ולאירוח על טהרת הפורל? כנסו לעמוד הבית של "פורל הדן" בפייסבוק, עשו לנו לייק וגלו עולם שלם של טעמים או בואו אלינו למעדניית "פורל הדן" בשרונה מרקט.

מחכין לכם מראשון עד חמישי מ9:00 עד 22:00, בשישי עד 28:00 ובשבת עד 23:00


צילום: דניה וינר (מתוך: "הכל על האש" , דרור פילץ)
 
X
שם:
נושא הפניה:
טלפון:
אימייל: